Dni otwarte na polu lawendowym w Dworzysku

W poprzednim wpisie wspominałam Wam o miejscu, gdzie kupiłam lawendę, którą użyłam do przygotowania babeczek lawendowych, a dziś chciałabym Wam zdać fotorelację z dni otwartych w Dworzysku, które odbyły się w ostatni weekend (18 i 19 lipca).

Gdy dowiedziałam się, że takie dni będą miały miejsce, ucieszyłam się. Byłam bardzo ciekawa jak to wszystko zostanie zaplanowane, jak wygląda pole, a także cieszyłam się na możliwość dokupienia kolejnej paczuszki z suszem. 😉
dworzysk-09750

dworzysk-09798

Z Białegostoku wyjechaliśmy o 14, by równo na 15 znaleść się w Dworzysku. Na miejscu było już kilka osób, a także taka piękna psina (zdjęcie powyżej), która od razu podbiegła, by nas przywitać! 🙂 Zaraz potem, ujrzeliśmy piękne krzaczki lawendy i mnóstwo owadów, pszczół i motyli, które siadały z kwiatka na kwiatek. Na wstępie każdy dostał też kubek lemoniady lawendowej.

dworzysk-09757 dworzysk-09767

dworzysk-09761

dworzysk-09778

Gdy cała grupa już się zebrała, udaliśmy się na spacer wśród pachnących krzaczków, gdzie usłyszeliśmy o wymaganiach lawendy, jak ją uprawiać, ścinać oraz jakie gatunki najlepiej sprawdzają się na Podlasiu. Dowiedzieliśmy się, że na plantacji znajduje się 500 krzaczków, a dla porównania, największe pole w Polsce ma ich aż 18 000.
Ula i Grzagorz nie zamierzają jednak poprzestać i planują stopniowo powiększać swoje pole z lawendą. 🙂

dworzysk-09769

dworzysk-09779 dworzysk-09787

dworzysk-09793

W kolejnym punkcie programu, właściciele pokazali nam swoje sadzonki, jakie właściwości ma lawenda, do czego można ją wykorzystać lub jak się robi zapachowe różdżki. Mieliśmy także okazję spróbować lodów lawendowych, które przygotowano w Lodziarni Stara Szkoła w Sokółce! Były PRZEPYSZNE!

dworzysk-09808

dworzysk-09809

dworzysk-09811 dworzysk-09818

Na końcu wybraliśmy się do takiego małego domku (zdjęcie poniżej), gdzie suszy się lawendę i gdzie można było kupić m.in. lawendową sól do kąpieli, zapachowe różdżki, susz lub babeczki lawendowe.

My oczywiście też zaopatrzyliśmy się w kilka produktów! 😉

Więcej o polu lawendowym prowadzonym przez Ulę i Grześka znajdziecie TUTAJ.

dworzysk-09831

dworzysk-09825

dworzysk-09830

2 myśli nt. „Dni otwarte na polu lawendowym w Dworzysku”

    1. Jak będziesz gdzieś w okolicach, to koniecznie tam zajrzyj, bo warto! 😀
      Ja właśnie mam w planach zasadzić krzaczek lawendy na balkonie 😉 Mam nadzieję, że warunki będą jej odpowiadały!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *